Svjesna sam da su moji beauty favoriti malo on the “pricey side” i želim naglasiti da ne smatram da sve što je skupo je automatski dobro. Od svega što sam ikada isprobala (a vjerujte mi, to je jako puno toga) — ovo su proizvodi koji za mene zaista vrijede svaki cent i radije imam samo po jedan dobar proizvod doma, a ne njih 27 različitih, koje onda ne koristim do kraja pa istekne rok, pa ih bacim, itd. itd. — “quality over quantity” je moj motto, koji ne vrijedi samo za beauty proizvode, hehe.
Ana-Maria Tokić je influencerica koja se prije nekoliko godina preselila u Zagreb iz Frankfurta, u kojem je rođena i odrasla. Njezin Instagram je u vrlo kratkom roku postao jedan od omiljenih profila koji rado volimo posjetiti kad želimo pronaći beauty ili fashion inspiraciju.
Stoga se Ana-Maria Tokić pokazala kao savršena sugovornica za našu rubriku “TOP 5 beauty proizvoda“. Ovo su njezini favoriti!

Iskreno, u moru kozmetike koju svakodnevno dobivam i isprobavam, rijetko koji proizvod zaista ostane u stalnoj rutini. No ovo su proizvodi koje koristim već dugo ili im se uvijek vraćam — i od kojih zaista vidim promjenu u njezi kože, kose i svakodnevnog izgleda.
1. Double Cleanse Duo: Atomic i Amphibian od Skintegre
Ako postoji savršena kombinacija za temeljito, ali nježno čišćenje kože, onda je to ovaj dvojac od brenda Skintegra i jako me veseli kada nađem ovako jedan “holy grail” proizvod, a da je hrvatski brend! Atomic je “pre-emulsion” koji doslovno topi šminku, SPF i nečistoće bez da isušuje kožu, dok Amphibian sve to fino ispere i ostavlja lice mekim i čistim. Otkako sam počela s double cleanse rutinom, moja koža je vidljivo čišća i glađa – stvarno game changer!

2. Lancôme Retinol Rénergie Triple Serum
Otkad sam u tridesetima (a evo ima hvala Bogu već 6 godina) volim si priuštiti neke malo “luksuznije” skincare i beauty proizvode jer sam (možda i nazalost) skužila da ipak ima nešto u tome “koliko para toliko muzike”. Naravno to ne vrijedi općenito za sve proizvode, ali za puno njih. Ovaj serum je jedan od njih i prije svega luksuz u bočici, ali ne samo zbog izgleda. 🙂 Kombinacija retinola, vitamina C i hijaluronske kiseline daje vidljivo zategnutiju i glađu kožu i općenito je meni korištenje retinola u ovim godinama neophodan. Kod retinola mi je najbitnije da ne iritira moju poprilično osjetljiviju kožu. Koristim ga navečer, svaku drugu večer zapravo — i stvarno vidim razliku (jer ga ne koristim ljeti pa mi je lakše protumačiti razliku kada ga koristim, a kada ne).

3. Biotherm Collagen Fit Firming Body Milk
Ovako, inače najdraži losion za tijelo ikad mi je Biotherm “Lait Corporel L’Original”. Međutim sam nakon godina korištenja ovo ljeto isprobala verziju “Active Recovery” (zbog puno izlaganja suncu, jer sam skoro 3 mjeseca provela na moru) i oduševila se — onda sam dobila muda i dala priliku i još drugoj verziji mlijeka za tijelo od Biotherma i to je “Collagen Fit Firming Body Milk” i mislim da imam novog favorita. Miriši predivno, upija se brzo i koža nekako odmah izgleda glađe (bar je to moj osobni osjećaj svaki put kad namažem cijelo tijelo nakon tuširanja). Osim hidratacije, sadrži kolagen koji pomaže u učvršćivanju kože — i opet ponavljam, u mojim godinama se ovo možda i malo više direktno primijeti, nego kada sam bila u dvadesetima.


4. Lagani “glow up look” za svaki dan
Kada sam samo kod kuće, moram staviti bar nešto malo na lice, jer jednostavno želim izgledati svježe (ali bez puno vremena i truda) — da se mogu spontano snimati za društvene mreže, da se ne osjećam neugodno kada mi poštar ili susjedi pozvone na vrata, kada moram otići do dućana ili slične situacije. Tako da “za svaki dan” (kada se ne šminkam “full face”) biram ovu kombinaciju:
- Lancôme Fresh Glow Tinted Serum – lagana tekstura koja daje prirodan, zdravi sjaj
- YSL Beauty Loveshine ruž u nijansi 201 – savršena “your lips but better” nijansa, hidratantan i elegantan
- Maybelline Sky High maskara – daje duljinu i volumen bez grudica, idealna i za dnevni (ali i za večernji look) i najdraza mi je roza verzija.
3 proizvoda koja naprave svjež, prirodan “no makeup makeup” izgled koji mi uvijek podigne raspoloženje — evo, ako se ne šminkaš svaki dan (a ne osjećaš se 100% dobro bez šminke), trust me you have to try it! 🙂


5. Redken Acidic Bonding Concentrate
I da vam otkrijem najdražu stvar za kosu i fun fact: otkako koristim ovaj tretman poslije pranja kose, više uopće ne peglam kosu! Jedino nekada za neke evente kada baš želim savršen izgled. Kosa mi je mekša, sjajnija i izgleda zdravo bez toplinskog oblikovanja i to mi je baš otkriće (iako moram priznati da svakako imam tanku dlaku pa samim time ravnu kosu i ne farbam se, tako da je u mom slučaju i priroda odradila svoje). Ali sam se ipak uvijek peglala, jer bi mi kosa nakon pranja bila malo “frizzy”, pa mi je ovaj koncentrat pravi spas. Sada baš primijetim kako mi je kosa jača i nekako brže raste.

Autor: Marina Koprivnikar
Foto: privatni arhiv
