Brojni su načini na koje se možemo riješiti dlačica na tijelu, a želja i san je mnogih to učiniti trajno.
Doktor Teo Manestar Blažić iz poliklinike Manestar Blažić objasnio nam je sve o epilaciji, tretmanu trajnog uklanjanja dlačica, koji se može izvoditi u gotovo bilo koje doba godine.

Mr.sc. Teo Manestar Blažić, dr.med.spec.dermatologije i venerologije: “Ako epilaciju radimo na području pazuha ili bikinija, to nije problem raditi preko ljeta jer ih tada nećemo sunčati. Princip je ipak da se epilacija većinom radi tijekom ostalih godišnjih doba, pogotovo kad su drugi dijelovi tijela u pitanju.”
S epilacijom se kreće kada koža posvijetli nakon ljeta, terapija se vrši svakih mjesec do dva, a dlačice se dovoljno prorijede nakon nekoliko mjeseci.
Prosječno je potrebno četiri do osam tretmana, ovisno o reakciji osobe. Kod nekih se pacijenata dlačice prorijede već nakon dva do tri tretmana, dok se kod nekih ni nakon osam tretmana ne vidi zadovoljavajući rezultat.

Mr.sc. Teo Manestar Blažić: “Oko 75 posto osoba dobit će odlične rezultate, oko 20 posto prosječne, a 5 posto neće dobiti rezultate koje su očekivali.”
Za trajnu epilaciju najčešće se koristi nekoliko kategorija različitih lasera te IPL, odnosno bljeskovi svjetla, vrlo slični laseru, ali sa širokim valnim duljinama.
Oboje se pokazalo vrlo učinkovitim te nema prevelike razlike među njima. Neke su valne duljine korisnije i praktičnije u određenim situacijama, ali rezultat se pokazao jednakim neovisno o uređaju koji se koristi.
Rezultati epilacije su zaista trajni jer kad se dlačice jednom uklone, više ne rastu.
Obratite se stručnom timu u poliklinici Manestar Blažić i dogovorite svoj prvi tretman!
POLIKLINIKA MANESTAR BLAŽIĆ
Riva Boduli 7 (1.kat), Rijeka
051 312 082
099 2466 857
teo.manestar.blazic@ri.t-com.hr
www.ordinacija-manestar.hr

Autor: Tamara Štiglić Vodopić
Foto: Extravagant
