Sladoled, jedna od omiljenih slastica u ljetnim mjesecima, od 7. do 13. srpnja postaje glavna zvijezda Njivica na otoku Krku.
Sve je spremno za Festival sladoleda, manifestaciju za sve generacije.
Andrea Olić Čutul , direktorica TZO Omišalj otkrila nam je sve što nas sve očekuje u ovom zanimljivom tjednu.
Tjedan dana sladoleda! Što nas sve očekuje na festivalu?
Ovog srpnja Njivice će po osmi put ugostiti brojne sladokusce i zaljubljenike u ledene slastice.
Popularni Festival sladoleda održava se od 7. do 13. srpnja, a posjetiteljima donosi osvježavajući doživljaj različitih varijacija sladoleda – od craft sladoleda i artizanskog gelata do voćnih okusa, zanimljivih preljeva i drugih maštovitih kombinacija.
Poseban novitet ove godine je savršen spoj tradicionalnog i modernog – svježe pečeni kurtoš punjen kremastim gelatom. Na pet pop-up lokacija renomirani izlagači ponudit će brojne sladoledne kreacije, a festivalu se pridružuju i lokalni proizvođači.
Osim slastica, Festival sladoleda poznat je i po izvrsnoj zabavi. Posjetitelje očekuju nastupi popularnih glazbenika, uličnih zabavljača te brojni animatori, a posebnu atrakciju čine i pažljivo osmišljena festivalska scenografija, maštoviti photo pointovi te ice cream corneri u kojima će se posluživati sladoled.
Njivice svake godine privlače sve veći broj posjetitelja, a novouređeni Aminess Style Camping Atea Resort dodatni je razlog za dolazak.
Festival sladoleda dodatno osnažuje imidž Njivica kao nezaobilazne ljetne destinacije, idealne za aktivan, zabavan i sadržajan odmor za sve generacije.
Koji će se izlagači predstaviti ove godine?
Sladoled Frozzie by Aminess, aRoma experience, Di Mare, Ema gelato, Pop’s Sweet shop, Valle losca.
Priprema se i bogat glazbeni i zabavni program. Tko sve nastupa?
Nakon zalaska sunca, svijetla reflektora preuzimaju pozornicu, a u glazbenom programu nastupit će grupa Vatra, Venus, Infinity, L’amour, Vojko v& Miach Groversi i Dj Alex Sabattini.
I najmlađi će uživati ne samo u sladoledu, već i zanimljivim radionicama. Čemu se mogu veseliti?
Za najmlađe je pripremljen kreativni kutak s radionicama i interaktivnim sadržajem.
Viš od 15 različitih radionica održavat će se u parkiću iznad restorana 7 seas by Aminess (ex. Plava terasa) od utorka do subote.
Osim toga, od 21.00 nastupati će ulični zabavljači.
Što nas još očekuje u Njivicama ovog ljeta?
Očekuje nas bogat program, od mnogih koncerata, nastupa klapa pa sve do mnogima omiljnih Antičkih dana u srpnju i Omišljanske regate i Stomorine u kolovozu.
Autor: Tamara Štiglić Vodopić
Foto: PR